Renata Bem objęła stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Renata Bem - Dyrektor Generalna UNICEF Polska

Dyrektor Generalna UNICEF Polska Renata Bem (Fot. Karina Iwanek)

Polski Komitet Narodowy UNICEF ma nową Dyrektor Generalną. Organizacją pokieruje Renata Bem, dotychczasowa Zastępczyni Dyrektora Generalnego. W obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie, trwającej wojny w Ukrainie oraz tragedii dotykających dzieci w wielu regionach świata, przed nową szefową UNICEF Polska stoją liczne wyzwania.

– Objęcie tej funkcji to ogromne wyróżnienie, ale jednocześnie wielkie zobowiązanie wobec organizacji, pracowników, a przede wszystkim dzieci, którym pomaga UNICEF. Znam potrzeby organizacji i wiem, jakie wyzwania stoją przed nami każdego dnia. Wierzę, że moje doświadczenie w połączeniu z kreatywnością i zaangażowaniem zespołu przełożą się na dynamiczny rozwój naszej organizacji w Polsce – mówi Renata Bem, nowa Dyrektor Generalna UNICEF Polska. – Jednym z kluczowych elementów mojej strategii jest rozszerzenie działań na rzecz poprawy jakości życia dzieci w naszym kraju.  

Renata Bem jest związana z UNICEF Polska od ponad 12 lat w różnych rolach. Była m.in. koordynatorem ds. ładu organizacyjnego oraz doradcą dyrektora generalnego. Od ponad czterech lat, pełniąc funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego, nadzorowała i wspierała działania zespołów fundraisingu indywidualnego, biznesowego oraz marketingu i komunikacji. Zainicjowała zmiany w strukturze i działaniu organizacji w Polsce, w tym w zakresie współpracy z biznesem.  

Wcześniej przez wiele lat jako niezależny tłumacz ze specjalizacją prawniczą, podatkową i biznesową, współpracowała z największymi kancelariami doradztwa prawnego i podatkowego, firmami i przedsiębiorstwami z różnych sektorów. 

– Rekrutacja na stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF Polska przebiegała w trzech etapach i trwała ponad cztery miesiące. Konkurencja była ogromna. Kandydaci, którzy dotarli do drugiego etapu rekrutacji, stanęli przed wyzwaniem, by przedstawić Radzie Stowarzyszenia swoją wizję rozwoju naszej organizacji. Za najbardziej przekonującą i spójną uznaliśmy koncepcję Renaty Bem, która otrzymała również rekomendację od władz organizacji w Genewie, gdzie odbył się końcowy etap rekrutacji. To ostatecznie utwierdziło nas w przekonaniu, że dokonaliśmy słusznego wyboru – powiedziała Katarzyna Gurbiel-Chołdzyńska, Przewodnicząca Rady UNICEF Polska. 

UNICEF jest organizacją działającą na rzecz dzieci na całym świecie. Historia organizacji w Polsce rozpoczęła się w 1962 roku, kiedy powstał pierwszy Narodowy Komitet UNICEF we wschodniej części Europy. Przez 40 lat UNICEF finansował programy pomocy dzieciom w Polsce, kupował wyposażenie dla ośrodków zdrowia, sprowadzał surowce do produkcji artykułów dla dzieci. Od 2002 roku zmienił się zakres działań organizacji w Polsce. Podobnie jak w innych krajach wysokorozwiniętych, UNICEF skupia obecnie swoją działalność w Polsce na promowaniu i ochronie praw dziecka oraz zbieraniu funduszy na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata.

Zobacz również

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Roli rodzica może towarzyszyć prawdziwy rollercoaster uczuć — od poczucia szczęścia i miłości przez zmartwienie, niepokój, a potem znowu radość. Taka zmienność nastrojów potrafi być stresująca. Poznaj proste i sprawdzone sposoby na zmniejszenie negatywnego wpływ stresu.

Więcej
Jak rodzic może zadbać o siebie

Jak rodzic może zadbać o siebie

Rodzicielstwo jest trudne. To praca na pełen etat i wielu rodziców przedkłada dobro rodziny nad swoje własne. Warto być jednak świadomym, że zaspokojenie swoich własnych potrzeb psychicznych i fizycznych korzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na samopoczucie naszych dzieci.

Więcej